Na konci roka 2021 vydala Jana Krištof Lehotská svoj druhý štúdiový album pod názvom „Dotyky slov“. Album obsahuje štrnásť autorských piesní a jeden bonus track. Po vydaní albumu dostávajú piesne postupne aj svoju obrazovú podobu. Ako ďalšou, ktorá dostáva svoj klip je asi najmelancholickejšia pieseň albumu „Tvárou v tvár“.

„Je to asi jedna z najpomalších a zároveň aj najosobnejších piesní na albume“, prezradila Jana „a cítila som, že klip by mal byť tiež osobnejší a to nie len jeho vizuálom, ale aj samotným prístupom k spracovaniu“. Preto sa Jana spolu so svojím gitaristom, spoluautorom textu aj hudby Petrom Dechetom, rozhodli natočiť si tentokrát klip úplne sami. „Každý z nás potrebuje svoje tajné miesto, svoj svet zázrakov, kam môže ujsť, keď je už toho na človeka priveľa. Kde môže vypnúť, pretriediť si myšlienky a načerpať novú energiu a silu ísť ďalej“, hovorí Janka o natáčaní klipu, „preto sme sa rozhodli aj klip natáčať sami, tak ako keď píšeme naše piesne, tak ako keď sme spolu začínali a začali sme spoločne v našich piesňach odhaľovať kúsok po kúsku svoje myšlienky a pocity. V jednu krásnu októbrovú nedeľu na konci babieho leta sme s Peťom zobrali kameru a vybehli sme na romantickú malú chalúpku Peťovej sestry v krásnom prostredí lesov v okolí Novej Lehoty, ktorú si pred dvomi rokmi kúpila a sama nadizajnovala a postupne zrekonštruovala. Práve táto malinká chalúpka, ktorá nemá viac ako 30 metrov štvorcových, v sebe skrýva to čarovné miesto, kde vás môže vyrušiť maximálne zvuk lesa a praskajúce drevo v krbe. Celý klip sme si sami navrhli a úplne spontánne sme vyberali miesta natáčania tak, ako sme sa túlali v okolitých lesoch.“ Samotný strih a aj postprodukciu si Peťo s Jankou realizovali úplne sami, vo svojom štúdiu.

„Dúfam, že sa nám na vás podarí preniesť klipom a samotnou pesničkou čo najviac z našich myšlienok a pocitov, ktoré sme mali pri písaní piesne, ktoré máme pri jej živom hraní a aké sme prežili aj pri samotnom natáčaní klipu. Snáď sa nám podarí ukázať vám kúsok z nášho sveta zázrakov, kam vás pozývame prísť, odpočinúť si a načerpať nové sily do ďalších dní“, dodala Janka na záver.

20 — 10